Projekt eTwinning 2018/2019

Word Art 30 1 W tym roku uczniowie klasy 6d uczący się języka niemieckiego biorą udział w projekcie eTwinning unsere Schule - eure Schule ( nasza szkoła - wasza szkoła). Razem z uczniami z Francji i Włoch będziemy szukać podobieńst i różnic w naszych szkołach.  Zapraszamy na relację z naszych zadań na     stronę https://twinspace.etwinning.net/71956/home

etwinn

 

Jak było... wspomnień czar z działań w latach poprzednich.

W roku szkolnym 2017/2018 klasy szóste wzięły udział w projekcie bunt, lecker und gesund  ( kolorowo, smacznie i zdrowo). Do naszego projektu zaprosiliśmy uczniów ze szkół ze Słowacji, Turcji, Grecji i Czech.  Językiem komunikacji był język niemiecki. Głównym celem projektu było propagowanie zdrowego trybu życia. Zadania projektu zaplanowane były na każdy miesiąc.

1.       Zaprezentowanie partnerów na stronie projektu TwinSpace.( X)

2.       Moje śniadanie (XI)

3.       Potrawy bożonarodzeniowe (XII)

4.       Owoce i warzywa pochodzące z mojego kraju (I)

5.       Karnawałowe sałatki owocowe(II)

6.       Opis wybranych owoców: kolor, kształt i smak (III)

7.       Nasz stół wielkanocny (IV)

8.       Piramida żywności(V)

9. Zdrowy alfabet (VI)  

Pełną relację z naszych działań można zobaczyć na stronie https://twinspace.etwinning.net/46827/home

 

Bądźmy w kontakcie- czyli e-Twinning w naszej szkole

Weihnachten in Polen niemJak wiecie, e-Twinning oferuje internetową platformę współpracy dla szkół z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się doświadczeniami i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

Nasza szkoła już kolejny rok należy do tej grupy aktywnych i zaangażowanych w kontakty międzynarodowe. Jedna z grup pracując pod kierunkiem pani Marzeny Jenerałek (klasy VI C i VI D), realizuje projekt w języku niemieckim, druga natomiast, wspierana przez pani Anna Nowotniak (klasa VI D) prowadzi wymianę doświadczeń w języku angielskim. Obydwa przedsięwzięcia to projekty całoroczne wymagające od uczniów pełnej mobilizacji i poświęcenia.

Czytaj więcej: Jak było... wspomnień czar z działań w latach poprzednich.

Euro Week

e week3

W dniach 27 kwietnia- 1 maja uczniowie klasy 7c, pod opieką pań- Anny Nowotniak i Iwony Mergo- Golatowskiej, wzięliudział w ciekawym przedwsięwzięciu.  Jego celem było poznanie kultur i tradycji wielu narodów świata, poprzez kontakt z wolontariuszami, ale przede wszystkim doskonalenie umiekętności posługiwania się językiem angielskim. Była to także okazja do poznania ciekawych zakątków naszej Ojczyzny.
Film i pełna relacja na naszym profilu na Facebooku

Fotogaleria 1
Fotogaleria 2

Czytaj więcej: Euro Week

Eggs Hunt- polowanie na świąteczne czekoladowe jajka

jaj1Easter Egg Hunt - świetna zabawa w wielkanocnej atmosferze odbyła się u nas 28 marca! Przygotowali ją nauczyciele języka angielskiego oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, którym za ten wspaniały pomysł dziękujemy!

Wzięli w niej udział wszyscy członkowie naszej szkolnej społeczności od I do VII klas. A jak się przy tym bawili możecie obejrzeć w fotogalerii i relacjach na facebook'u.  Zapraszamy!

Fotogaleria
fotogaleria 1

Czytaj więcej: Eggs Hunt- polowanie na świąteczne czekoladowe jajka

Sheep or ship, konkurs języka angielskiego dla klas 4

sheep27 marca odbył się  w sali dyskotekowej konkurs literowania i poprawnej wymowy, z języka angielskiego dla klas 4- Sheep or ship.
Przygotowały go nauczycielki jezyka angielskiego- Katarzyna Zalewska oraz Aneta Jabłońska. W jury zasiadły panie: A. Jabłońska, R. Misiak i Aleksandra Czerkas z kl. VII c . Wszystkie drużyny poradziły sobie doskonale z zadaniami, jednak największą liczbę punktów uzyskała druzyna z klasy IV b, tuż przed drużynami IV c i IV a.
Pełna relacje obejrzycie na Facebook'u
Fotogaleria picassa

Fotogaleria

Fotogaleria 1