Koła recytatorskie -

Koła recytatorskie

Od wielu lat nasza młodzież rozwija swoje pasje oraz uczy się interpretacji tekstów, prawidłowego sposobu
wysławiania się, a także autoprezentacji. Uczęszczające na zajęcia dzieci z klas I-VIII  godnie reprezentują naszą szkołę na konkursach organizowanych min. przez przez Bibliotekę Publiczną i Sokołowski Ośrodek Kultury. Nasi mali recytatorzy już wielokrotnie udowodnili, że są najlepsi w mieście i powiecie. Wygrywali również konkursy ogólnopolskie.
       Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzą nauczyciele języka polskiego oraz pani Teresa Piwko- nauczyciel świetlicy.

SUKCESY ROK 2017/18

– X edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. K.I. Gałczyńskiego: w eliminacjach szkolnych udział wzięło 29 recytatorów:  17 uczniów z klas I – III oraz 12 uczniów z klas IV- VI. Do eliminacji miejskich zakwalifikowały się z klas I- III: Anna Iwańska  kl. III A, Olga Wyszomierska kl. III B, z  klas IV- VI: Maja Rejowska kl. VI C, Alicja Suchożebrska  kl. V A. Wyróżniono: Krystiana Jenerałka   kl. I B, Dominikę Pliszkę  kl. III B, Zofię Przewoźnik  kl. III B,  Darię Grędę kl. VI B, Kamila Kaczmarczyka kl. V B, Kaję Moczulską  kl. IV D                i Jędrzeja Pietrzykowskiego  kl. IV C. W eliminacjach miejskich  I miejsce w młodszej grupie wiekowej zajęła Anna Iwańska, III miejsce -Olga Wyszomierska. W starszej grupie wiekowej I miejsce  zajęła Alicja Suchożebrska,  III miejsce – Maja Rejowska. W finale powiatowym      w grupie wiekowej uczniowie klas I- III  II miejsce zajęła Anna Iwańska, I miejsce w grupie wiekowej uczniowie klas IV- VI zajęła Alicja Suchożebrska.

– I Konkurs Poetycki im. Franciszka Kobryńczuka: w konkursie powiatowym udział wzięło 4 uczniów naszej szkoły. W I kategorii wiekowej konkursu recytatorskiego- uczniowie szkół podstawowych klas I– III I miejsce zajęła Nina Sękal z kl. I C. W II kategorii wiekowej – uczniowie szkół podstawowych klas IV-VII wyróżnienia otrzymały  Natalia Kmita z kl. IV B i Maja Rejowska z kl. VI C. Nagrodę specjalną p. J. Kobryńczuk otrzymał Kamil Kaczmarczyk z kl. V B.

– XXXIV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej: uczniowie V C przygotowali 7 prac konkursowych. Natalia Kiryluk z kl. V C    i  Karolina Lipka z kl. V C otrzymały wyróżnienia za wiersz.

– 41 Konkurs Recytatorski  Warszawska Syrenka : w eliminacjach szkolnych wzięło udział 37 uczniów z klas I- VI. Do eliminacji miejskich zakwalifikowali się: z klas I- III: Olga Wyszomierska kl. III B, Nina Sękal kl. I C;  z klas IV- VI: Kaja Moczulska kl. IV D, Alicja Suchożebrska kl. V A, Maja Rejowska kl. VI C; z klas VII:  Weronika Rojek kl. VII C, Kacper Wyszomierski kl. VII C. Wyróżniono: Alicję Rejowską  kl. I B, Dominikę Hawryluk kl. III B, Zofię Przewoźnik kl. III B, Amelię Dmowską kl. II B, Oliwię Replin kl. V C, Aleksandrę Kusak kl. V D i Darię Grędę kl. VI C. W eliminacjach powiatowych w grupie wiekowej uczniowi klas. I- III I miejsce zajęła Olga Wyszomierska i wzięła udział w Finale konkursu w Warszawie.

XXXV Konkurs  Recytatorski dla Dzieci im. K. Makuszyńskiego: w eliminacjach szkolnych wzięło udział 22 uczniów z klas I- VI. Do eliminacji miejskich zakwalifikowały się z klas  I- III: Alicja Rejowska kl. I B, Olga Wyszomierska kl. III B, Amelia Dmowska kl. II C, z klas IV- VI – Maria Golatowska  kl. VI B, Alicja Suchożebrska kl. V A, Kaja Moczulska kl. IV D . Wyróżniono Dominikę Hawryluk  kl. III B, Laurę Aleksandrowicz kl. III B, Natalię Kiryluk z kl. V C. W eliminacjach miejskich w grupie uczniów klas I- III Olga Wyszomierska zajęła III miejsce, w eliminacjach powiatowych otrzymała wyróżnienie.

– Konkurs Literacki zorganizowany przez Zespół Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim : na konkurs zgłoszono 10 prac uczniów naszej szkoły. W finale konkursu ( konkurs  recytatorski ) wzięła udział Maja Rejowska kl. VI C.

– Biblioteczny Konkurs Recytatorski wierszy Wandy Chotomskiej: udział wzięło 21 uczniów z kl. I- III i 7 uczniów z kl. IV- VII.  W grupie wiekowej kl. I- III: I miejsce zajęła Olga Wyszomierska  kl. III B i Alicja Rejowska kl. I B, II miejsce – Nina Sękal kl. I C, III miejsce- Szymon Milik  kl. I C. W grupie wiekowej kl. IV- VII: I miejsce zajęła Maja Rejowska kl. VI C i Maria Golatowska kl. VI C, II miejsce – Kaja Moczulska kl. IV D i Alicja Suchożebrska kl. V A, III miejsce – Daria Gręda kl. VI B i Piotr Smolik kl. IV A. Wyróżniono: Dianę Zielonkę kl. I A, Hannę Badowską kl. I A, Artura Smolika kl. I A, Amelię Dmowską kl. II C, Maję Nowotniak kl. II C, Zofię Przewoźnik kl. III B, Aleksandrę Kusak kl. V B.

Największe sukcesy w tym roku, to:

– Natalia Kiryluk z kl. V C i  Karolina Lipka z kl. V C otrzymały wyróżnienia za wiersz w  XXXIV Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej.

W finale powiatowym X edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. K.I. Gałczyńskiego w grupie wiekowej uczniowie klas I- III-  II miejsce zajęła Anna Iwańska z kl. III A,  I miejsce grupie wiekowej  klasy IV- VI zajęła Alicja Suchożebrska z kl. V A.

– W powiatowym I Konkursie Poetyckim im. Franciszka Kobryńczuka: w I kategorii wiekowej konkursu recytatorskiego- uczniowie szkół podstawowych klas I– III: I miejsce zajęła Nina Sękal z kl. I C, w II kategorii wiekowej – uczniowie szkół podstawowych klas IV-VII wyróżnienia otrzymały  Natalia Kmita z kl. IV B i Maja Rejowska z kl. VI C. Nagrodę specjalną p. J. Kobryńczuk otrzymał Kamil Kaczmarczyk z kl. V B.

Olga Wyszomierska  z kl. III B w eliminacjach powiatowych 41 Konkursu Recytatorskiego  Warszawska Syrenka w grupie wiekowej uczniowie klas. I- III zajęła  I miejsce  i wzięła udział w Finale konkursu w Warszawie.

– Olga Wyszomierska z kl. III B w eliminacjach powiatowych  XXXV Konkursu  Recytatorskiego  dla Dzieci im. K. Makuszyńskiego  otrzymała wyróżnienie w grupie wiekowej uczniowie kl. I- III.