Jak się dawniej żyło...

W poniedziałek 14 pażdziernika na zaproszenie pani: Wiesławy Kwiek, Bożeny Paplińskiej i Anety Jabłońskiej do szkoły przybył pan Piotr Krzemieniewski.Spotkał się z uczniami klas IIIb, IIIc i IVb, by opowiedziec dzieciom o tym, jak się kiedyś żyło w mieście i na wsi. Przyniósł ze sobą wiele przedmiotów, które dawniej były powszechnie używane, a teraz można je zobaczyć jedynie w muzeach i skansenach.

Gość opowiadał o swoim dzieciństwie, podkreślajac  wartość nauki i patriotycznego wychowania. Nawiązał z dziećmi żywy kontakt, angażując je do prezentacji kolejno omawianych eksponatów. Była to dla uczniów i ich opiekunów lekcja historii regionu. Tym ciekawsza, że mogli dotknąć i z bliska obejrzeć te przedmioty, których nigdy nie zobaczą na podwórku czy przed blokiem.

Pan Piotr, pasjonat historii, przyniósł ze sobą tylko drobną część bogatej kolekcji, którą posiada na swojej posesji. Żegnając się, zachęcił do zbierania śladów przeszłości oraz rozmów z dziadkami i pradziadkami, którzy są skarbnicą wiedzy o Ziemi Sokołowskiej. 

Sukces naszych dziewcząt w regionalnych sztafetowych biegach przełajowych

prz szt

W środę 9 października w Siedlcach odbyły się Regionalne Sztafetowe Biegi Przełajowe. W zawodach startowały najlepsze dwie szkoły z sześciu powiatów regionu siedleckiego. Nasze dziewczęta startowały w sztafecie 10 x 800 m. O pierwsze miejsce rywalizowały głownie ze sztafetą SP 5 Siedlce. Pozostałe sztafety zostały daleko w tyle. Ostatecznie złoty medal przypadł zawodniczkom z Siedlec a srebrny dziewczętom z SP 1 Sokołów Podl. Brąz zdobyła sztafeta  SP 1 Mińsk Mazowiecki. Dwie pierwsze sztafety będą reprezentowały region siedlecki w zawodach wojewódzkich.

Czytaj więcej: Sukces naszych dziewcząt w regionalnych sztafetowych biegach przełajowych

Brawo Marcel i cały Zespół Wokalno Instrumentalny

Brawo Marcel i cały Zespół Wokalno Instrumentalny oraz Pan Zbigniew Filiks, którzy wzięli udział w  Ogólnopolskim Przeglądzie piosenki poświęconym Żołnierzom Niezłomnym i znależli się w

grupie laureatów oraz wyróżnionych- link na SOK.

Fotogaleria- film

 

 

 

 

 

Uroczyste przyjęcie klas I do grona czytelników biblioteki szkolnej

1

Fotogaleria I b

Fotogaleria I a

Październik to  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W naszej  bibliotece odbyły się lekcje dla  klas I a i I b,  podczas których dzieci  zostały uroczyście przyjęte do grona czytelników biblioteki szkolnej. 

Czytaj więcej: Uroczyste przyjęcie klas I do grona czytelników biblioteki szkolnej

Code Week.

Klasy 0 , I - III realizują zadania z programem Uczymy Dzieci Programować w ramach Code Week. Wczoraj poznawaliśmy historię Code Week.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba