Sukces Ani, Olgi , Ali i Mai w Miejskich eliminacjach X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego

WP 20171115 12 02 43 Pro Laureatki eliminacji szkolnych X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego wzięły udział w miejskich eliminacjach konkursu, które odbyły się 15 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim. W grupie wiekowej uczniowie klas I- III zaprezentowały się: Anna Iwańska z kl. III A oraz Olga Wyszomierska z kl. III B,  a w grupie wiekowej uczniowie klas IV- VI:  Alicja Suchożebrska z kl. V A i Maja Rejowska z kl. VI C. 


Fotogaleria konkurs

Czytaj więcej: Sukces Ani, Olgi , Ali i Mai w Miejskich eliminacjach X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego...

Sukces Bartka Lipki w konkursie ekologicznym "Wisła inspiruje"

IMG 20171103 125437W XV edycji Konkursu Ekologicznego zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie - Departament Polityki Ekologicznej Geologii i Łowiectwa wzięło udział 26 uczniów naszej szkoły. Trzy prace zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu:
Fotogaleria prac

Czytaj więcej: Sukces Bartka Lipki w konkursie ekologicznym "Wisła inspiruje"

Śniadanie daje moc

DSC 111

      Już od siedmiu lat, 8 listopada obchodzony jest dzień Śniadanie Daje Moc. Uczestniczą w nim szkoły z całej Polski.

Nasza szkoła również od kilku lat uczestniczy w kampanii. My, dzień zdrowego śniadania zorganizowaliśmy wcześniej, 7 listopada. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Codziennie o 9.35 wszyscy pierwszoklasiści z naszej szkoły wspólnie zjadają śniadanie w stołówce szkolnej. Dostają herbatę do kanapek, mleko, jogurty, warzywa, owoce. Dzięki wspólnemu posiłkowi dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

Czytaj więcej: Śniadanie daje moc

Obchody Święta Niepodległości

IMG 20171111 140251 BURST01099  rocznicę Odzyskania Niepodłegłości uczciliśmy uczestnicząc min. w obchodach miejskich , tego ważnego dla wszystkich Polaków Święta.

W szkole 10 listopada obowiązywał stój galowy, którego nierozłącznym elementem był biało-czerwony kotylion.  Podczas zajęć nauczyciele przeprowadzili wiele pogadanek dotyczących dziejów Rzeczpospolitej Polskiej oraz często tragicznych losów jej mieszkańców. Przypomniano znane nam wszystkim nazwiska bohaterów narodowych.


Fotogaleria

Więcej informacji oraz zdjęcia znajdziecie na stronach:

Geleria 1

 Galeria 2

http://www.osir.sokolowpodl.pl/index.php/2017/10/27/trala/

https://sokolowpodl.pl/2017/11/11-listopada-i-viii-bieg-niepodleglosci-w-sokolowie-podlaskim/

Czytaj więcej: Obchody Święta Niepodległości

Spotkanie z Adamem Wojtkowskim, żołnierzem Wojska Polskiego.

20171108 092537Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klasy I a spotkali się z żołnierzem Wojska Polskiego- Adamem Wojtkowskim. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda dzień żołnierza w koszarach, czym jest misja wojskowa, co to jest poligon. Mieli możliwość przymierzenia munduru wojskowego, hełmu, kamizelki kuloodpornej. Pan Adam uświadomił także dzieciom, że praca żołnierza to służba innym, pomoc w sytuacjach zagrożenia, pożaru, powodzi czy wichury oraz w czasie pokoju. Dekalog żołnierza to znane nam słowa: "Bóg, Honor, Ojczyzna".

Fotogaleria

Czytaj więcej: Spotkanie z Adamem Wojtkowskim, żołnierzem Wojska Polskiego.