Sukces naszych zawodników i zawodniczek w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym

Na stadionie OSiR w Sokołowie Podlaskim i tartanowej bieżni w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Organizatorem imprezy był Powiatowy szkolny Związek Sportowy w Sokołowie Podlaskim.

W skład czwórboju wchodzą: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczka palantową i bieg długi -dziewczęta 600m, chłopcy 1000 m. W rywalizacji brała udział młodzież ze szkół podstawowych. Zawodnicy pomimo złych warunków atmosferycznych uzyskali kilka bardzo dobrych rezultatów.

W grupie dziewcząt drużynowo wygrała SP 1 Sokołów uzyskując 1140 pkt, przed SP 4 Sokołów – 997 pkt i SP 2 Sokołów- 844 pkt. Indywidualnie wśród dziewcząt najlepsza była Zuzanna Krasuska SP 1 Sokołow -256 pkt., przed Gabriela Wyrozębską SP 2 Sokołów -255 pkr. Brązowy medal zdobyła Wiktoria Kobylińska SP 1 Sokołów -244 pkt

W rywalizacji chłopców zwyciężyła drużyna SP 4 Sokołów – 950 pkt, przed SP 1 Sokołów -925 pkt i SP Kosów Lacki – 833 pkt. Indywidualnie wśród chłopców zwyciężył Krzysztof Kozaczuk SP 4 Sokołów – 231 pkt. przed Mateuszem Stolarczykiem SP 1 Sokołów -224 pkt i Mateuszem Kurachem SP 2 Sokołów -200 pkt.

Dwie najlepsze drużyny będą reprezentowały powiat sokołowski na zawodach regionalnych w Siedlcach.

Dziewczęta z SP 1 Sokołów startowały w składzie: Zuzanna Krasuska, Wiktoria Kobylińska, Gabriela Jenerałek, Emilia Jurczak i Aleksandra Krakowska.

Drużyna chłopców z SP 1 Sokołów: Mateusz Stolarczuk, Paweł Woźniak, Adrian Onyśk, Jakub Zalewski, Michał Kania i Damian Kiełek.
Gratulujemy naszym sportowcom wspaniałych rezultatów i trzymamy kciuki za kolejne starty!