Wyniki etapu szkolnego konkursu Listy do Ziemi

Lista uczniów biorących udział w konkursie „Listy do Ziemi"
etap szkolny.

Czytaj więcej: Wyniki etapu szkolnego konkursu Listy do Ziemi

Konkurs wiedzy Smak ekologicznej żywności.

Zapraszamy uczniów klas 4-8 naszej szkoły do udziału w konkursie wiedzy Smak ekologicznej żywności. Jest to XVI edycja tego Konkursu. Jest on organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
W konkursie mogą się znaleźć zagadnienia obejmujące m.in. historię i rozwój rolnictwa ekologicznego w Polsce i na świecie, organizacje ekologiczne w Polsce i na świecie, zasady zdrowego i racjonalnego żywienia, temat spożywanie zdrowych i niezdrowych produktów przez dzieci i młodzież
30 kwietnia  o godz 13:00 w sali dyskotekowej w naszej szkole odbędzie się etap szkolny tego Konkursu.
Wyłonimy wówczas najlepszych uczniów na poziomie klas 4-6 oraz 7-8, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas II etapu (odbędzie się on w czerwcu w Warszawie).
Laureaci Konkursu za zajęcie I, II lub III miejsca otrzymują dyplomy i nagrody.

Materiał edukacyjny-kliknij

Materiał informacyjny-kliknij

Materiał informacyjny 2- kliknij

Materiał 3- kliknij

Materiał 4- kliknij

Materiał 5- kliknij

Materiał6- kliknij

Czytaj więcej: Konkurs wiedzy Smak ekologicznej żywności.

Działania rok 2016/17

Pokaz pierwszej pomocy przedlekarskiej dla uczniów klas I
19 czerwca członkowie Koła Przyrodniczego spotkali się z uczniami klas I i przyblizyli im zasady udzielania pierwszej pomocy w różnych przypadkach: omdlenia, krwotoku z nosa, utraty przytomności, zatrzymania oddychania. W trakcie spotkania młodsi koledzy i koleżanki mogli praktycznie przećwiczyć poznane zagadnienia oraz utrwalić inforamcje o numerach  alarmowych; o tym,  kiedy i jak z nich należy korzystać oraz bezpieczeństwie podczas zbliżajacych się wakacji!

 

Wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Podsumowaniu Projektów Młodzieżowych!

 

IMG 20170613 09211913 czerwca członkowie Koła Przyrodniczego: Liwia K,- z 6 b Ola Cz i Gabrysia O. z 6 c, Bartek S i Weronika R. z 6 d, Julia J., Daria G., Kinga K i, Mikołaj M.z 5 b oraz Ada R. z 6 c pod opieką: Joanny Hawryluk, Martyny Zielonki i pani dyrektor- Zofii Steć  oraz pana dyrektora- Sławomira Wróblewskiego, uczestniczyli w Ogólnopolskim Podsumowaniu Projektów Młodzieżowych w Arkadach Kubickiego, Zamku Królewskiego w Warszawie. Zostaliśmy zaproszeni na to spotkanie, jako jedna ze szkół od wielu lat współpracujących z CEO, w ramach programu SUS. Było to dla nas niesamowite przeżycie, gdyż nie tylko mogliśmy zaprezentować naszą szkołę, miasto oraz przede wszystkim podjęte działania, na forum ogólnopolskim- oprócz nas było tam jeszcze 66 szkół z całej Polski! Mogliśmy także zobaczyć, jakie projakty i w jak ciekawy sposób realizują uczniowie w różnych szkołach i na różnym etapie nauczania.
Fotogaleria- tu znajdziesz zdjęcia

Czytaj więcej: Działania rok 2016/17

Sukces Liwii i Marty w powiatowym konkursie wiedzy przyrodniczej "Ja i moje środowisko"....

uczDSC 04723 czerwca w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej "Ja i moje środowisko". Nasżą szkołę reprezentowały uczenice: Liwia Karakula z kl. V b i Marta Jurczak z kl. VI c. Nasza dzielna drużyna po długiej dogrywce zajęła II miejsce, tuż za dziewczętami  ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni i przed chłopakami ze Szkoły Podstawowej w Grochowie. W konkursie wzięło udział 14 uczniów, reprezentujących 7 szkół z powiatu sokołowskiego.
Gratulujemy dziewczynom wspaniałego wyniku i wiedzy oraz życzymy kolejnych sukcesów!!!

Podsumowanie konkursu TPL Leśna rodzina

17 czerwca

Podkategorie