Konkursy, konkursy!

Wakacje, to czas odpoczynku i podróży.
Polecamy Wam stronę z propozycjami konkursów plastycznych, literackich, filmowych fotograficznych itp. dla dzieci i młodzieży. 
Być może będą dla Was inspiracją do działania i sposobem na nudę.

http://konkursydladzieci.eu/

OSiR zaprasza na basen- dla uczniów wejściówka tylko 2 zł!

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z wakacyjnej zniżki od 1 lipca do 31 sierpnia! 

2zł za godzinne wejście na Pływalnię 

Od poniedziałku do piątku w godzinach 11-16 [ostatnie wejście o godzinie 15:00] .

Czytaj więcej: OSiR zaprasza na basen- dla uczniów wejściówka tylko 2 zł!

Podsumowaliśmy rok szkolny 2018/19.

 65038232 1120155764862266 5516529052376104960 o

19 czerwca uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny.

Fotogaleria I- IV

Fotogaleria V- VIII
Uroczystość tradycyjnie rozpoczęliśmy od przemówienia pani Dyrektor Zofii Steć oraz przewodniczącego Rady Rodziców- pana T. Maliszewskiego, którzy przedstawili najważniejsze wydarzenia, momenty i sukcesy z bieżącego roku szkolnego oraz złożyli wszystkim naszym uczniom życzenia spokojnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.
W tym roku uroczystość podzielona była na dwie części: dla klas V- VIII oraz I- VI.
W pierwszej części pożegnaliśmy naszych ósmoklasistów, nastąpiło przekazanie sztandaru i zmiana Pocztu Sztandarowego oraz wręczenie nagród, świadectw z wyróżnieniem, stypendiów, dyplomów dla uczniów klas 5-8.
W drugiej części podsumowaliśmy pracę uczniów klas III, którzy kończą naukę na I etapie edukacji, wręczono nagrody, dyplomy, stypendia  oraz świadectwa z wyróznieniem uczniom klas IV a także oraz świadectwa i nagrody wszystkim uczniom klas III.

Rada Rodziców ufundowała ponad 200 nagród książkowych. Dla uczniów klas 4-8 - 88 nagród za osiągnięcia w nauce , 59 książek za inne szczególne osiągnięcia oraz 53 nagrody książkowe dla uczniów klas III kończących I etap edukacji, a także dyplomy, teczki absolwenta oraz listy gratulacyjne.

Uczniowie otrzymali także stypendia dyrektora szkoły za wyniki w nauce i sporcie, nagrody honorowe Januszka, wręczono Puchary RR i Dyrektora Szkoły.

Czytaj więcej: Podsumowaliśmy rok szkolny 2018/19.

Analiza osiągnięć uczniów w konkursach przedmiotowych i pozaprzedmiotowych w roku szkolnym 2018/ 2019

 Konkursy przedmiotowe:
- Konkurs fizyczny: w etapie szkolnym uczestniczyło 5 uczniów, najwyższy wynik osiągnęła Liwia Karakula z kl. VIII A.
- Konkurs chemiczny: w etapie szkolnym uczestniczyło 10 uczniów, najwyższy wynik osiągnęła Liwia Karakula z kl. VIII A, wzięła udział w etapie rejonowym oraz wojewódzkim, gdzie zdobyła tytuł finalistki.

Czytaj więcej: Analiza osiągnięć uczniów w konkursach przedmiotowych i pozaprzedmiotowych w roku szkolnym 2018/...

Mamy bardzo wysoki wynik z egzaminu ósmoklasisty!!!

 64370885 1119145891629920 5557774190255276032 o

Nauczanie w klasach dwujęzycznych polega  na prowadzeniu zajęć w dodatkowym wymiarze  godzin z języka angielskiego i przedmiotów ogólnokształcących (matematyka, biologia i historia). Ponadto uczniowie biorą udział w ponadprogramowych projektach, konkursach prowadzonych w języku angielskim min:. International Education, EuroWeek oraz wielu innych inicjowanych przez szkołę. Widocznym efektem powyższych działań jest wynik osiągnięty na egzaminie ósmoklasisty.
       Średnia dla szkoły ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych jest wyższa od średniej krajowej i wyniosła odpowiednio: z języka polskiego-64,6 % (dla kraju 63 %, dla miast do 20 tys. mieszkańców- 60 %), z matematyki- 47,6 % (dla kraju- 45 %, dla miast do 20 tys. mieszkańców-42% ), z języka angielskiego 63 % (dla kraju 54 % dla miast do 20 tys. mieszkańców- 56% ). Wyniki w obu oddziałach dwujęzycznych z języka polskiego to 78%, matematyki odpowiednio-56 i 60 %, a z języka angielskiego 85 i 77 %.

Czytaj więcej: Mamy bardzo wysoki wynik z egzaminu ósmoklasisty!!!