Spotkanie z leśniczym panem Jerzym Tomczukiem

DSC 028613 maja naszą szkołę odwiedził zaprzyjaźniony leśniczy, pracownik Nadleśnictwa Sokołówi i przede wszystkim wielki miłośnik przyrody pan Jerzy Tomczuk. Spotkał się on z uczniami klas I oraz oddziału "0".

 

Podczas spotkania maluchy wysłuchały wielu ciekawych opowieści  o róznych typach środowisk i ich mieszkańcach. Pan leśniczy chętnie udzielał odpowiedzi na liczne pytania naszych uczniów. Opowiedział nam o dzikich kaczkach, które zamieszkały w Parku Edukacji Leśnej przy Nadleśnictwie. Wyjaśnił różnicę między ptakami gniazdownikami, a zagniazdownikami. 

DSC 0299
Dzieci chętnie oglądały eksponaty przyniesione przez pana Jerzego- poroże łosia, jelenia, daniela i kozła sarny, gniazdo remiza oraz zdjęcia przedstawiające mieszkańców naszych lasów.
Była to kolejna już okazja do nauki i interesującego spotkania z pasjonatem i znawcą przyrody.