Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 27 czerwca w sali gimnastycznej. Uroczystość zgromadziła całą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli, rodziców, a poprowadziła ją p. Iwona Mergo- Golatowska.
Tradycyjnie rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Pani dyrektor Zofia Steć powitała wszystkich odnosząc się do tegorocznych wyników sprawdzianu i sukcesów uczniów. W tym roku średnia ocen klas IV-VI wynosi 4,09. Jest to lepszy wynik niż w roku ubiegłym. Na środek poproszono uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Wśród nich była Maja Mazur z klasy 6d która otrzymała tytuł Prymus Inter Parens, co jest uzasadnione najwyższą średnią ocen w szkole i uzyskaniem 40 pkt. na sprawdzianie szóstoklasistów, ponadto bardzo dobrymi relacjami społecznymi, aktywnością w wielu dziedzinach życia szkolnego.

Puchar Komitetu Rodzicielskiego w drugim semestrze otrzymała klasa 5c, która otrzymała najwyższą średnią cen 4,47. Tuż po niej jest klasa IVb – 4,34 i klasa IVc 4,29.
Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskali uczniowie:
Maja Mazur VId- 5,70
Patrycja Turos kl. VId-5,60
Zofia Rosińska kl. VId – 5,50


S 100 0434 450

Czytaj więcej: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Zakończenie roku klas VI

W czwartek 26 czerwca pożegnaliśmy klasy VI. Uroczyste podsumowanie osiągnięć uczniów odbyło się na piątej godzinie lekcyjnej. Uroczystość poprowadziła p. Iwona Mergo- Golatowska.
     Po wprowadzeniu sztandaru szkoły odśpiewano dwie zwrotki hymny narodowego. Pani dyrektor Zofia Steć powitała gości, którzy przybyli na uroczystość: uczniów kl. III-VI, rodziców, nauczycieli, przedstawicieli Rady Rodziców.
      Zgodnie z tradycją szkoły dokonano uroczystego przekazania sztandaru uczniom klas V. Następnie klasy VI przygotowane przez p. Zbigniewa Filiksa zatańczyły poloneza. Po wyprowadzeniu sztandaru krótki program artystyczny zaprezentowała p. Jolanta Uścińska z klasą VIa i zespołem muzyczno-wokalnym kierowanym przez p. Zbyszka Filiksa.
Po pięknym i dostojnym polonezie nadszedł czas na podsumowanie roku, wręczenie nagród i wyróżnień za różnego rodzaju działalność szkolną i pozaszkolną: wyróżnienia sportowe w województwie mazowieckim, za udział w konkursie Mazowieckiego Kuratora Oświaty etapu rejonowego z j. polskiego i przyrody. Nagrodzono również osiągnięcia naszych uczniów w powiecie i na szczeblu miejskim oraz ich działania na rzecz szkoły. Nagrodzono także uczniów koła teatralnego działającego w naszej szkole pod kierownictwem pani Bożeny Głażewskiej za ich sukces w XIX Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Srebrna Maska. Pozostałe nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w nauce zostały wręczone podczas piątkowego zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

S DSC 0263 450
S DSC 0207 450

Czytaj więcej: Zakończenie roku klas VI

Nagrodą był uroczysty obiad

Świetlica szkolna kierowana przez panią Bożenę Głażewską wyszła z nową inicjatywą i chcąc poprawić zachowanie naszych uczniów w stołówce szkolnej podczas spożywania obiadu ogłosiła konkurs dla klas.
      Uczniowie z samorządu uczniowskiego bacznie przyglądali się uczestnikom konkursu, sprawdzali czy dzieci stawiają plecaki w wyznaczonym miejscu, jak ustawiają się w kolejce, czy w kulturalny sposób spożywają posiłek, sprzątają po sobie miejsce nie zapominając o wsunięciu na swoje miejsce krzesła.
      W czerwcu organizator podsumował konkurs i stwierdził iż zachowanie naszych uczniów w stołówce szkolnej uległo znacznej poprawie. By podziękować uczniom i jednocześnie zmotywować wszystkie dzieci do właściwego zachowania, zdecydowano nagrodzić wszystkich spożywających obiady. Nagrodą był uroczysty obiad z obsługą, który miał miejsce 26 czerwca. Przy pięknie nakrytych stołach, udekorowanych świeżymi kwiatami zasiedli uczniowie. Obiad podawały im panie. Pani Bożenie Głażewskiej na wszystkich przerwach dzielnie pomagały panie: Katarzyna Zalewska, Lidia Rosocha, Agnieszka Rejowska, Marzena Jenerałek, Anna Nowotniak, Aldona Sobieska, Bożena Paplińska. Na deser dzieci otrzymały lody.

Konkurs języka polskiego

Jeśli podczas wakacji czasami doskwiera Ci nuda, poza tym masz silną wolę i predyspozycje polonistyczne, to musisz wziąć udział w konkursie języka polskiego!

Dlaczego warto?

  • Zdobędziesz dodatkową szeroką wiedzę i nowe umiejętności z języka polskiego;
  • Przeczytane książki umieścisz w "Dzienniczku lektur";
  • Nauczysz się walczyć ze stresem i efektywnie wykorzystać czas na egzaminie;
  • W przypadku sukcesu odczujesz ogromną satysfakcję i radość;
  • Zyskasz sympatię i popularność w szkole;
  • I najważniejsze - jako laureat konkursu będziesz zwolniony ze sprawdzianu szóstoklasisty i staniesz się wzorem dla innych uczniów.

Czytaj więcej: Konkurs języka polskiego

Konkursy przedmiotowe na rok szkolny 2014/2015

Ważne informacje dla uczniów klas V i VI.

Poniżej znajdziecie linki do programów merytorycznych konkursów przedmiotowych na rok szkolny 2014/2015.

Zachęcamy Was do zapoznania się z nimi, ponieważ etap szkolny konkursów odbędzie się niedługo po rozpoczęciu kolejnego roku szkolnego.


 przyroda- http://www.konkursy.mscdn.eu/images/programy_merytoryczne_2014_15/K_PRZYRODA_program_2014_2015_bis.pdf
język polski- http://www.konkursy.mscdn.eu/images/programy_merytoryczne_2014_15/SPprogram_merytoryczny_1415_b.pdf
matematyka- http://www.konkursy.mscdn.eu/images/programy_merytoryczne_2014_15/K_MATEM_SP_program_2014_2015.pdf