Nasi nauczyciele biorą udział w szkoleniach w ramach projektu„Europejski wymiar nowoczesnej szkoły" finansowanego ze środków UE. -

Nasi nauczyciele biorą udział w szkoleniach w ramach projektu„Europejski wymiar nowoczesnej szkoły” finansowanego ze środków UE.

W ramach programu POWER Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim  realizuje międzynarodowy projekt „Europejski wymiar nowoczesnej szkoły” finansowany ze środków Unii Europejskiej.

W dniach 14-25 czerwca 2021 r. odbyła się pierwsza mobilność zagraniczna na Maltę, podczas której nauczyciele języka angielskiego w oddziałach dwujęzycznych: pani Renata Misiak i pani Katarzyna Zalewska uczestniczyły w kursie językowym” Fluency and English Language Development for Teachers” w szkole językowej Executive Training Institute Malta w mieście St Julians.

Był to kurs dwutygodniowy, podczas którego nauczycielki podnosiły swoje kompetencje językowe oraz zakres znajomości innowacyjnych metod nauczania. Kurs spełnił ich oczekiwania, pozwolił na poprawę płynności językowej, nawiązanie rozmów, dyskusji  w języku angielskim na różnorodne tematy. Metody stosowane podczas zajęć przyczynią się  do wzrostu jakości nauczania,  szczególnie w klasach dwujęzycznych.

Kurs był  prowadzony przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę stosującą metody aktywizujące oraz nowoczesne formy nauczania . Praca odbywała się  w małych grupach nauczycieli z różnych krajów, językiem komunikacji był język angielski. Wycieczki turystyczne zorganizowane po zajęciach dawały również możliwość nawiązywania konwersacji w języku angielskim oraz poznania dziedzictwa kulturowego Malty.

Wiedza, doświadczenie oraz umiejętności zdobyte podczas kursu zostaną wykorzystane przez uczestniczki w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą, a nawiązane kontakty z pewnością zaowocują poszerzeniem współpracy międzynarodowej z innymi szkołami w Europie.