Uczniowie klas IV – VI czytają bajki i wiersze w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim

na straganie91 Nauczyciele języków obcych rozpoczęli w tym roku promowanie czytelnictwa obcojęzycznego. W pracowni językowej znajduje się Biblioteczka Obcojęzyczna gromadząca książki w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. Chętni uczniowie wypożyczają obcojęzyczne książeczki i na podstawie przeczytanych bajek,wierszy wykonują komiksy.
Wykonane przez uczniów prace możecie oglądać na korytarzu przy pokoju nauczycielskim.

Wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zarówno młodsi, jak i starsi oglądają piękne ilustracje i czytają tekst bajek i innych utworów przełożonych na język niemiecki (wiersz "Na straganie" - Jana Brzechwy), język rosyjski (Masza i Nidźwiedź) czy język angielski (I nie ma mocnych, 101 Dalmatyńczyków).

Zespół czytelnictwo obcojęzyczne

masza1