Jak się dawniej żyło...

72593130 1206426592901849 2457035401450225664 o

Fotogaleria Facebook

W poniedziałek 14 pażdziernika na zaproszenie pani: Wiesławy Kwiek, Bożeny Paplińskiej i Anety Jabłońskiej do szkoły przybył pan Piotr Krzemieniewski.Spotkał się z uczniami klas IIIb, IIIc i IVb, by opowiedziec dzieciom o tym, jak się kiedyś żyło w mieście i na wsi. Przyniósł ze sobą wiele przedmiotów, które dawniej były powszechnie używane, a teraz można je zobaczyć jedynie w muzeach i skansenach.

Gość opowiadał o swoim dzieciństwie, podkreślajac  wartość nauki i patriotycznego wychowania. Nawiązał z dziećmi żywy kontakt, angażując je do prezentacji kolejno omawianych eksponatów. Była to dla uczniów i ich opiekunów lekcja historii regionu. Tym ciekawsza, że mogli dotknąć i z bliska obejrzeć te przedmioty, których nigdy nie zobaczą na podwórku czy przed blokiem.

Pan Piotr, pasjonat historii, przyniósł ze sobą tylko drobną część bogatej kolekcji, którą posiada na swojej posesji. Żegnając się, zachęcił do zbierania śladów przeszłości oraz rozmów z dziadkami i pradziadkami, którzy są skarbnicą wiedzy o Ziemi Sokołowskiej.