Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19.

IMG 9524O godzinie 9:15 zabrzmiał pierwszy dzwonek, którym oficjalnie powitaliśmy nowy rok szkolny.
Fotorelacja Facebook
Fotorelacja F1
Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych następującymi słowami:

"Drodzy Zebrani! Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele szkoły, Nauczyciele, Pracownicy.

 

   W swoim wystąpieniu chciałabym zasygnalizować najważniejsze zmiany i zdania stojące przed naszą szkolną społecznością oraz złożyć życzenia na nadchodzący rok szkolny.

    Składam życzę tym najmłodszym pierwszoklasistom  i  tym najstarszym ósmoklasistom, od 7 do 15 latków...  Życzę dobrego roku szkolnego rodzicom, którzy przyprowadzili dzieci do szkoły po raz pierwszy
i tym, którzy  przychodzą tu z kolejnymi dziećmi, w różnym wieku szkolnym. Szczególnie ciepło myślę
o naszych absolwentach,  którzy powracają tu jako Rodzice i  przyprowadzili kolejne pokolenie  Jedynkowiczów. Życzeniami obejmuję wszystkich pracowników i przyjaciół szkoły. Niech rok szkolny 2018/195 będzie takim, by w czerwcu 2019 na każdej twarzy gościł uśmiech, a w sercach radość .
Gdyż - jak powiedział  Adam Mickiewicz - Człowiek własną pracą i wysiłkiem do wszystkiego dojść może. Niech więc przed każdym z Was otwierają się drzwi możliwości, a Wy wykorzystajcie daną Wam szansę
na naukę, rozwój własny i rozwój naszej społeczności szkolnej...
Wyzwaniom i kreatywnym zadaniom chcemy sprostać wspólnie. Już dzisiaj zapraszam Państwa do współpracy nad realizacją  III  Biesiady Jesiennej. Gdzie w roku 100- lecia odzyskania niepodległości
i 70 lecia szkoły, chcemy pokazać, jak Jedynka w swoich murach na przestrzeni lat pracuje wspólnie
ze środowiskiem na rzecz wzajemnego rozwoju...
Korzystając z doświadczeń starszych, z zapału i zaangażowania młodych oraz z kreatywności wszystkich chcemy pokazać, jak stale jest w nas energia - by sprostać wyzwaniom i jest w nas siła - by realizować marzenia. Tak jak nasi przodkowie budowali Niezależny, Niezłomny i Nowoczesny Kraj. Tak my chcemy budować  stale Uczącą się szkołę, szkołę - dzieci,  rodziców,   nauczycieli
pracowników. Naszą Małą Ojczyznę."

Pani Dyrektor przybliżyła Rodzicom i uczniom najważniejsze daty z kalendarza szkolnego, przedstawiła wychowawców nowo utworzonym oddziałom oraz uczniom klas IV i VII.  Wspólnie z przewodniczacym Rady Rodziców pokazała nowy wzór mundurków dla uczniów klas VII i VIII,  a także zaprosiła Rodziców do współpracy przy III Biesiadzie Jesiennej .
Podziekowała także Panom: Marcinowi Dziewulskiemu i Markowi Puchcie za życzliwość, pomoc, wsparcie w trudnej sprawie oraz serce okazane społeczności szkolnej w ubiegłym roku szkolnym.
Część artystyczna przygotowali uczniowie klas II a, b i c, pod kierunkiem pań Aldony Sobieskiej, Anety Jabłońskiej, Bożeny Paplińskiej i Zbigniewa Filiksa. Poprowadzili ja uczniowie klasy VI b: Gabriela Tomaszewska i Kamil Kaczmarczyk.
Uroczystość poprowadziła pani Iwona Mergo- Golatowska. Dekoracje przygotowała pani Anetta Kiryluk. Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawowała pani Jolanta Uścińska.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości.