Debaty o dopalaczach i alkoholu dla uczniów klas VI i VII

29388732 823938781150634 7843400371794870272 o

W naszej szkole 20 marca 2018r., realizowane były programy profilaktyczne „Debata” i „Smaki życia, czyli debata o dopalaczach”. Wśród uczniów klas szóstych przeprowadzono program  „Debata”. Jego celem było wzmocnienie ich postaw pro- abstynenckich, promocję zdrowego stylu życia oraz pokazanie czynników chroniących. „Smaki życia- czyli debata o dopalaczach to program dla uczniów klas siódmych.

Celem programu było dostarczenie młodym ludziom informacji na temat dopalaczy: zagrożeń wynikających z ich zażywania a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami. Oba programy były zrealizowane przez trenerów z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku. Zajęcia zostały zorganizowane przez Annę Pijorek –pedagoga, we współpracy z ORPA, w ramach realizacji Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego.


Fotogaleria