Koło Misyjne i Szkolne Koło Caritas. -

Koło Misyjne i Szkolne Koło Caritas.

Do Koła Misyjnego należy wielu uczniów. Prowadzą je siostra Barbara Kozłowska i pani Lidia Rosocha. Opiekunem Szkolnego Koła Caritas ji Wolontariatu est pani Iwona Mergo – Golatowska.

Praca głównie opiera się na zapoznaniu dzieci z działalnością misyjną, włączeniem do Papieskiego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także nad przystąpieniem i realizacją założeń Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego. Ponadto członkowie koła podejmują się takich działań jak: udział w konkursie „Mój szkolny kolega z misji”, festynie Misjyjnym „Dzieci głodne miłości”, przygotowaniu pantomimy pt. „Sen księdza Bosko o kolumnach” i przedstawienia pod kierunkiem pani Joli Uścińskiej pt.: „Strucla z makiem” oraz zbiórki pieniędzy na szczytne cele.

Od wielu lat nauczyciele religii zachęcają naszą młodzież do pomagania innym, zarówno w naszej małej Ojczyźnie, jak i w odległych zakątkach świata. Organizując w tym celu wiele akcji min:. zbiórkę żywności, przygotowywanie świątecznych paczek, zbiórkę nakrętek, sprzedaż własnoręcznie wykonanych stroików, kart świątecznych, drobiazgów i pierniczków podczas szkolnych kiermaszy.
Organizują na terenie szkoły imprezy, heapeningi, konkursy, spotkania z misjonarzami oraz zachecają dzieci i młodziez do udziału w konkursach parafialnych, diecezjalnych oraz ogólnopolskich,
a także prowadzą Scholę działajacą przy parafii Św. Jana Bosco.

A oto niektóre działania i konkursy- rok szkolny 2017/18:

– Konkurs Religijny „Dary Ducha Świętego w życiu człowieka”: udział wzięło 12 uczniów z klas I- VI.

-XVII edycja Konkursu „ Mój szkolny  kolega z misji”: pracę na konkurs przygotował Piotr Smolik z kl. IV A.

– Konkurs plastyczny z okazji 100- LECIA OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ W FATIMIE: w konkursie wzięło udział 39 uczniów. I miejsce zdobył Piotr Smolik  kl. IV A, II miejsce – Filip Pytel  kl. II A, III miejsce – Olivier Dabiński  kl. I A. Wyróżniono: Adelę Zatkalik  kl. I B, Lenę Bindas kl. II B, Natalię Galicką kl. II B, Magdalenę Bujalską kl. III C. Nagrody pocieszenia otrzymali: Nicola Bieniak kl. II A, Tomasz Skibniewski  kl. II B, Jakub Pieniak kl. II B.

– Konkurs wiedzy o objawieniach w Fatimie przeprowadzony podczas obchodów Dnia Papieskiego: uczestniczyli w nim przedstawiciele  klas V-VII, wyłonieni podczas eliminacji klasowych. I miejsce zajęła Julia Jackowska  kl. VI B, II miejsce – Gabriela Oleszczuk  kl. VII C, III miejsce – Weronika Dmowska  kl. VI C, IV miejsce – Liwia Karakula  kl. VII A.

– Konkurs na Witraż Bożonarodzeniowy: udział wzięło 32 uczniów z kl. I- V. I miejsce zajęli: Piotr Smolik kl. IV A, Kacper Rosak kl. IV C, Diana Zielonka kl. I A, II miejsce: Julia Stańczuk kl. IV A, Natalia Stańczuk kl. IV A, Magdalena Bujalska kl. III C, Kalina Kowalczyk kl. II B, Hanna Badowska kl. I A, III miejsce: Antoni Marciniak kl. V C, Jędrzej Pietrzykowski kl. IV C, Adrianna Pietrzykowska kl. I B, Krzysztof Hilaruk kl. III D, Jakub Czerkas kl. I A, Amelia Wojtkowska kl. I A. Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.

– Konkurs plastyczny „Moja parafia, mój kościół parafialny” kl. I -IV.: udział wzięło 12 uczniów. I miejsce zajęła Diana Zielonka kl. I A i Piotr Smolik kl. IV A, II miejsce – Natalia Borowy kl. I A,  III miejsce – Jakub Karpiński kl. II B.

– Konkurs „Mój Kościół parafialny” kl. V- VII. – zorganizowany metodą projektu – udział wzięło 2 uczniów.