Jak było... wspomnień czar z działań w latach poprzednich. -

• Jak było… wspomnień czar z działań w latach poprzednich.
Weihnachten in Polen niem

Jak było… wspomnień czar z działań w latach poprzednich.

W roku szkolnym 2017/2018 klasy szóste wzięły udział w projekcie bunt, lecker und gesund  ( kolorowo, smacznie i zdrowo). Do naszego projektu zaprosiliśmy uczniów ze szkół ze Słowacji, Turcji, Grecji i Czech.  Językiem komunikacji był język niemiecki. Głównym celem projektu było propagowanie zdrowego trybu życia. Zadania projektu zaplanowane były na każdy miesiąc.

1.       Zaprezentowanie partnerów na stronie projektu TwinSpace.( X)

2.       Moje śniadanie (XI)

3.       Potrawy bożonarodzeniowe (XII)

4.       Owoce i warzywa pochodzące z mojego kraju (I)

5.       Karnawałowe sałatki owocowe(II)

6.       Opis wybranych owoców: kolor, kształt i smak (III)

7.       Nasz stół wielkanocny (IV)

8.       Piramida żywności(V)

9. Zdrowy alfabet (VI)

Pełną relację z naszych działań można zobaczyć na stronie https://twinspace.etwinning.net/46827/home

Bądźmy w kontakcie- czyli e-Twinning w naszej szkole

Weihnachten in Polen niemJak wiecie, e-Twinning oferuje internetową platformę współpracy dla szkół z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się doświadczeniami i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

Nasza szkoła już kolejny rok należy do tej grupy aktywnych i zaangażowanych w kontakty międzynarodowe. Jedna z grup pracując pod kierunkiem pani Marzeny Jenerałek (klasy VI C i VI D), realizuje projekt w języku niemieckim, druga natomiast, wspierana przez pani Anna Nowotniak (klasa VI D) prowadzi wymianę doświadczeń w języku angielskim. Obydwa przedsięwzięcia to projekty całoroczne wymagające od uczniów pełnej mobilizacji i poświęcenia.

link

Pierwszy z projektów to Gesundheit und Ernährung länderübergreifend uwzględniający zdrowy styl życia czyli dieta i aktywność sportowa drogą do sukcesu.

Lebkuchen

Projekt w języku angielskim nosi tytuł Culture and lifestyle i porusza wszystkie dziedziny życia mając na celu przedstawienie tradycji, obyczajów, zasad i sposobów funkcjonowania w codziennym życiu. Każdy uczestnik projektu opowiada o swoim kraju zamieszczając na platformie możliwie najciekawsze sposoby realizacji tematu takie jak: film, prezentacja multimedialna, e- książeczka i wiele innych.

logo projektu ang

klasa VID

Po trzech miesiącach pracy możemy pochwalić się efektami w postaci biuletynu zapoznawczego jak też logo naszej grupy, czy gazetki przedstawiającej przygotowania do świąt w naszej szkole. A oto przykłady naszych realizacji…..
e-projekt ang