„Czytam sobie. Pierwsza klasa!” -

„Czytam sobie. Pierwsza klasa!”

Klasa I A bierze udział w ogólnopolskim programie „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”. Uczniowie będą poznawać książeczki z serii „Czytam sobie”, stworzone- również z myślą o wspieraniu nauki czytania- przez najlepszych polskich autorów i ilustratorów. Podczas trwania akcji dzieciom zostaną zaproponowane różne aktywności i wydarzenia związane z czytaniem. Do kreatywnych zabaw z książką będzie wykorzystane Koło Zabaw Młodych Czytelników, które otrzymał nauczyciel. Oprócz zestawu książek, który trafił do klasy I A, dużo radości sprawiły dzieciom materiały dodatkowe związane z serią: zakładki, plany lekcji, magnesy, naklejki. Dzięki akcji najmłodsi uczniowie mają okazję przekonać się, że czytanie to przygoda, świetna zabawa, poznawanie świata oraz sposób na spędzanie wolnego czasu.